ליבנה קציר, משרד עורכי דין  |  רחוב הירקון 67 בני ברק 5120613   03-5097788    03-5097799    office@katsir-law.co.il‏

תביעה כספית דרך הוצאה לפועל

רבים סבורים כי דרך הוצאה לפועל ניתן לתבוע אך ורק שיקים אך לא כך.

לקוח/חבר או כל אדם אחר חייב לכם כסף ויש לכם מסמך כלשהו בחתימת ידו יתכן ותוכלו להגיש נגדו תביעה ישירות להוצאה לפועל מבלי להיזדקק להגשת תביעה בבימ”ש.

הגשת תביעה בהוצאה לפועל חוסכת בעלויות רבות ויעילה הרבה יותר, הגשת תביעה בהוצאה לפועל מעלה את סיכוי התביעה שכן החייב המקבל מכתתב מהוצאה לפועל נרתע בהרבה מאשר מקבל כתב תביעה מבימ”ש.

שלבי התנהלות בהגשת תביעה בסכום קצוב

בשלב הראשון – התייעצות עם עורך דין – במקרים מיוחדים או במידה ומוסר השיק מתעלם מפניותיו של המחזיק בשיק חסר הפירעון, או איננו נוקט בפעולה שמטרתה תשלום השיק, זהו הזמן להתחיל לשקול נקיטת הליכי גביית החוב. חשוב, בשלב זה, להיעזר בעו”ד המומחה בתחום הוצל”פ, על מנת לנקוט באסטרטגיית הפעולה הנכונה לגביית החוב.

בשלב הראשון – ביצוע פעולות טרום-תביעה – עורך הדין יתחיל לפעול לצורך גביית החוב ע”י שליחת מכתב התראה הדורש מהחייב להסדיר את החוב וכן תשלום הוצאות נלוות למכתב. מכתב התראה כזה גם ייפרט את הפניה להוצאה לפועל כנגד החייב, במידה שלא יפרע את חובו באופן מיידי. בחלק גדול מהמקרים, פעולת גביה נמרצת, המבוצעת על ידי עו”ד העוסק בהוצל”פ יכולה להביא לגביית החוב כבר בשלב זה, ולחסוך את הצורך בשלבים הבאים.

בשלב השני – פתיחת הליכים בהוצל”פ – המאבק עולה שלב ופונה למיצוי הליכי גביית חוב בהוצאה לפועל, גם כאן יש להיעזר בשירותי עו”ד בתחום ההוצל”פ שידע כיצד לנקוט בהליכים אשר יובילו לגביית החוב בכמה שפחות הוצאות.

מחזיקים בידיכם אסמכתא לכך שחייבים לכם כסף?

גם בשלב הגשת תביעה בסכום קצוב בהוצל”פ, ליווי צמוד של עו”ד הוצל”פ יכול להוות את ההבדל בין גבייה מוצלחת של החוב מהחייב לבין סבך בירוקרטי שמסתיים בייאוש של מחזיק האסמכתא ובוויתור על המגיע לו.

 למשרד עו”ד ליבנה קציר ניסיון רב בטיפול בתביעות בסכום קצוב בהוצל”פ. ניסיונו של המשרד ויכולת התמרון שלו בתהליכים וסבך הבירוקרטי הקיים מאפשר לנו להשיג עבורכם את גביית החוב בדרך המהירה והקלה ביותר.