ליבנה קציר, משרד עורכי דין  |  מגדל ב.ס.ר. 1 - קומה 11, רח' בן גוריון 2, רמת-גן 5257334  
03-5097788    03-5097799    office@katsir-law.co.il‏

פשיטות רגל

פשיטת רגל נחשבת לאחד מהמצבים הפחות נעימים מולם עלולים לעמוד חייבים שהם יחידים. גם היא, כהליכי חדלות הפרעון הנוגעים לחברות/תאגידים (פירוק והבראה) מיועדת למצוא פתרון סביר בסבך החוקי והפיננסי, במצבים בהם המשאבים הנמצאים בידיו של החייב אינם מספיקים על מנת לפרוע את מלוא חובותיו כלפי האנשים והגופים העסקיים להם הוא חייב תשלום. או אז, מובא העניין לפתחו של בית המשפט והוא יהיה זה אשר יקבע את עתידם של החובות ועתידו של החייב עצמו.

פשיטת רגל – ההיבט החוקי

מבחינה חוקית, במדינת ישראל, מוסדר נושא פשיטת הרגל בפקודת פשיטת הרגל [נוסח חדש], תש”ם-1980, והישות הסטטוטורית המפקחת על פשיטות הרגל מטעם משרד המשפטים היא הכונס הרשמי. הסיבה לכך שאגף ממשלתי מעורב בתהליך, שלכאורה, איננו מעניינו, היא שהכונס הרשמי משמש כנאמן בהליך פשיטת הרגל, עד אשר ממונה נאמן פרטי בהוראת בית המשפט. הכונס הרשמי מעורב בתהליך כצד שלישי ניטראלי, שאיננו בעל עניין, משוא פנים או העדפה לטובת אף אחד מהמקרים, ולכן, הוא מסוגל לשמור על אובייקטיביות לאורך התהליך.

מי הוא הצד ה”נהנה” בהליך פשיטת רגל – פושט רגל או נושיו?

במרבית המקרים, תהליך פשיטת רגל מתחיל ביוזמתו של החייב – פושט רגל כדי להגן עליו מנושיו, אולם, בשורה התחתונה, פשיטת רגל משרתת את פושט הרגל ואת הנושים במידה שווה. מצד אחד, ההליך מסדיר את כינוס נכסי פושט רגל כדי לחלקם באופן מסודר בין הנושים שלו, ומצד שני, הוא מספק לחייב הגנה מפני נושיו, ולעיתים, אף מאפשר לו פתיחת דף חדש.

משרד עו”ד ליבנה קציר הינו בעל ניסיון רב בטיפול בהליכי ובתיקי פשיטת רגל, הן בייצוגם של פושטי הרגל והן בייצוג הנושים. הניסיון שלנו משני צידי מתרס הדין מאפשר לנו להשיג עבורכם את התנאים הטובים ביותר ולהפיק את המקסימום מההליך הבלתי נעים הזה.

 לייעוץ משפטי, צרו קשר בהקדם בטלפון 03-5097788, או מלאו את הטופס המצורף.

ליבנה קציר, משרד עורכי דין

ליעוץ משפטי צרו קשר עם משרדנו בטלפון 03-5097788 או מלאו את הטופס הבא ונשיבכם בהקדם