ליבנה קציר, משרד עורכי דין  |  רחוב הירקון 67 בני ברק 5120613   03-5097788    03-5097799    office@katsir-law.co.il‏

זה יכול לקרות לכל אדם – שכיר או בעל עסק, מחלה פתאומית, פיטורין או התדרדרות פיננסית מובילה אותו לחובות רבים, כשהנושים מטילים עיקול אחר עיקול, סנקציה ועוד סנקציה, ואין, פשוט אין לו מהיכן לשלם את חובותיו. הטבעת מתהדקת, ומשרדי ההוצאה לפועל הופכים לביתו השני.

בהחלט יתכן, כי מצב כזה, מחייב פניה בבקשה לקבלת הפטר.

מהו הפטר דרך הוצל”פ?

הפטר מהווה דרך המאפשרת לחייב מוגבל באמצעים לפתוח פרק חדש בחייו ולבטל את החובות אשר עומדים כנגדו, אפשרות להתחלה חדשה בחיים ללא אותה גיבנת מעיקה של חובות ונושים. מאחר ומדובר בתהליך שאמנם מועיל לחייב, אולם פוגע בזכותם של הנושים לקבל את כספם, מובן מאליו שהוא איננו הליך קל או מהיר, ולכן, צריך להיעשות כאשר אתם מלווים בידע רב ככל האפשר ובליווי עו”ד המתמחה בהליכים ובאפשרויות.

האם בקשת הפטר מקנה הגנה מפני סוגי החובות הקיימים?

בקשת ההפטר חלה על רוב החובות, אך אינה חלה על חובות מזונות, חובות משכנתא, נזק בלתי קצוב, חובות שנוצרו במרמה וקנסות פליליים או מנהליים.

מהם תנאי הסף הנדרשים ממגיש בקשת הפטר מהוצל”פ?

  • מבקש ההפטר צריך להיות מוגדר כ”חייב מוגבל באמצעים” לפחות ארבע שנים ברציפות בעת הגשת הבקשה
  • סך חובותיו של המבקש לא יעלה על 800,000₪ (בסכום זה נכללים גם חובות שאינם ברי הפטר ו/או חובות שאינם מטופלים בהוצל”פ)
  • אף לא אחד מהחובות הקיימים איננו עולה על סכום של 400,000₪.
  • מבקש ההפטר משלם באופן סדיר את תשלומי צו החיוב בתשלומים של הוצל”פ במשך שלוש שנים שלפני הגשת הבקשה
  • לא מתנהל הליך פש”ר, לא הוגשה בקשה לפשיטת רגל של הנושים נגד המבקש (גם אם עדיין לא נדונה), ולא היה הליך פש”ר שהסתיים בתקופת הזמן של חמש השנים שקודמות לזמן הגשת בקשת ההפטר
  • ברשות החייב אין נכסים שניתן לממשם על מנת לשלם את החובות

חשוב לדעת:

כבר בשלב הראשון בהליך לקבלת ההפטר בעת הגשת הבקשה להפטר, לרשם ההוצאה לפועל ישנה הסמכות להחליט האם ישנה הצדקה לפתיחת תיק הפטר אם לאו.

ייעוץ משפטי של עו”ד הוצל”פ מומחה נדרש כבר בשלב שלפני הגשת הבקשה, מאחר ובקשה שנדחית עלולה לגרום לנזק רב לחייב ולהחמיר את מצבו של החייב!

מאחר ואישור פתיחת תיק הפטר נעשה רק לאחר איסוף מידע רלוונטי על החייב מגורמים שונים (כרשות המיסים, המוסד לביטוח לאומי, חברות הסלולר, רשם המשכונות וכד’), במידה ורשם ההוצל”פ יחליט לדחות את הבקשה, המידע הנצבר בשלב זה עובר לידי הנושים ועורכי הדין המייצגים אותם, והחייב עשוי למצוא עצמו תחת מתקפה מסיבית הרבה יותר מזו שחווה לפני הגשת הבקשה!

הסתבכתם עד מעל לראש בחובות שאינכם יכולים לשלם? יתכן שהפטר הוא הפתרון עבורכם!

למשרד עו”ד ליבנה קציר ניסיון רב בטיפול בתהליכי קבלת הפטר וניסיון מוכח ומוצלח בתיקים רבים מסוג זה.