ליבנה קציר, משרד עורכי דין  |  מגדל ב.ס.ר. 1 - קומה 11, רח' בן גוריון 2, רמת-גן 5257334  
03-5097788    03-5097799    office@katsir-law.co.il‏

אזרחי מסחרי

המינוח “משפט אזרחי” מתייחס למגוון רחבה של תחומי חקיקה שאינם מקובצים ומוגדרים תחת תחום ספציפי וקונקרטי. תחת מעטפת המשפט האזרחי ניתן למצוא את כל תחומי המשפט שעיסוקם ביחסים בין אדם לחברו, על רמותיהם השונות. כך, למשל, תחת קטגוריה נכללים זה לצד זה דיני נזיקין, דיני תעבורה, דיני מקרקעין, דיני חוזים, דיני משפחה ואף המשפט המסחרי.

משפט מסחרי אזרחי

כאמור, משפט מסחרי נחשב לאחד מתחומי הדין העיקריים הנכללים תחת משפט אזרחי. התחום עוסק בכל הקשור לחברות מסחריות, התנהלותן המשפטית, שותפויות, זכיינות,  ממון, השקעות, הלוואות, זכויות על מותג וכל מה שמרכיב את פעילותם של גופים מסחריים בכל גודל.

ניתן לחלק את תחומי העיסוק של משפט מסחרי אזרחי לשלושה תחומי עיסוק סכמטיים עיקריים:

דיני חברות – נסבים סביב כל הנוגע להקמה של חברה או פירוקה, מרישומה בערכאות הפורמליות הנדרשות, הגדרת היחסים בין בעלי המניות למנהליה, נושאים הקשורים לניהולה ולכוח האדם שלה ולסמכויות של כוח אחת מהנפשות הפועלות בה. במקרה של פירוק חברה יעסוק עו”ד מסחרי אזרחי בדרך הנכונה בה תפורק החברה, תוך התחשבות בכל הנוגעים בדבר (נושים, בעלי מניות, עובדי החברה וכן הלאה).

תחום ההסכמים המסחריים – כולל את כל הקשור בקשירת שותפויות בין ארגונים וחברות, הסכמים שונים וכל הנוגע להתנהלותה של החברה מול הגורמים החיצוניים (ספקים, זכיינים, לקוחות, מפיצים, יצרנים, משווקים, מפתחים וכד’).

העניינים הכספיים – התחום כולל את כל הקשור בפיננסים ובנכסים בין אם בתוך החברה עצמה או מחוץ לה: מימון מסוגים שונים, הלוואות, מסחר בבורסה, אגרות חוב, אופציות, ני”ע ומניות, מקרקעין, השקעות וכן הלאה.

למשרד עו”ד ליבנה קציר ניסיון רב בתחום משפט מסחרי אזרחי.

לייעוץ משפטי, צרו קשר בהקדם בטלפון 03-5097788, או מלאו את הטופס המצורף.

ליבנה קציר, משרד עורכי דין

 

ליעוץ משפטי צרו קשר עם משרדנו בטלפון 03-5097788 או מלאו את הטופס הבא ונשיבכם בהקדם