ליבנה קציר, משרד עורכי דין  |  רחוב הירקון 67 בני ברק 5120613   03-5097788    03-5097799    office@katsir-law.co.il‏

דיני עבודה

דיני עבודה

דיני העבודה בישראל עוסקים בהסדרתם המשפטית של נושא המעביד מול העובד-זכויות וחובות, כגון: קביעת קיומם של יחסי עובד מעביד והסדרת היחסים ביניהם, קביעת זכויות וחובות של עובדים ומעבידים וכן, הסדרת היחסים שבין ארגון עובדים למעביד או לארגון מעבידים.

כמו כן, הסכמים קיבוציים במשק.

מדינת ישראל משנותיה הראשונות, החלה בחקיקה סוציאלית במטרה להגן על זכויות העובד. מגמה זו התחזקה עם חקיקת "חוק יסוד: חופש העיסוק" אשר בעקבותיו חוקקו חוקי מגן רבים, אשר שמו דגש על רווחה מינימאלית לעובד,.

חוקים אלו נועדו להגן על זכויות העובדים מפני המעבידים ומפני ויתור של העובד עצמו על זכויותיו.

רוב חוקי המגן קובעים זכויות קוגנטיות, דהיינו, זכויות שהעובד לא יכול לוותר עליהן – והסכמי עבודה בין העובד למעביד יכולים רק לשפר את הקבוע בחוקי המגן.

כמו כן, במדינת ישראל קיימת מערכת משפט מיוחדת לתחום דיני העבודה – בתי הדין לעבודה, המתמחים בתחום משפט זה ובעלות סמכויות ייחודיות לדון בתביעות בתחום דיני העבודה.

בתי הדין מפרשים ומיישמים את חוקי המגן ומהווים חומת מגן כנגד פגיעת מעבידים בזכויות עובדים.

אך למרות המצב המשפטי בישראל, כיום, מרבית העובדים אינם מודעים לזכויותיהם או שמודעים לזכויותיהם אך אינם דורשים מחשש לאיבוד המשרה.

עורכי דין העוסקים בנושא "דיני העבודה" מטפלים במקרים הקשורים לסכסוכי עבודה, פיטורין ופיצוי פיטורין, פנסיה, תאונות עבודה, הלנת שכר, הרעת תנאים, שכר עבודה, חופשות, שעות מנוחה, אפליה ועוד.

תחום דיני העבודה נתון לשינויים רבים בשל הפסיקה והחקיקה העדכנית, אשר תואמת את המצב החברתי במדינת ישראל לאותו הזמן, ועל כן, חשוב לפנות לעורך דין מקצועי ומיומן העוסק בתחום דיני העבודה להגשת וניהול התביעה.

 

ליבנה קציר, משרד עורכי דין

 

ליעוץ משפטי צרו קשר עם משרדנו בטלפון 03-5097788 או מלאו את הטופס הבא ונשיבכם בהקדם

Free WordPress Themes, Free Android Games